Jak się ubrać na wigilię rodzinną?

Trochę dziwnie jest myśleć o tym, co założyć na rodzinną Wigilię. Może i dziadkowie się ubiorą, ale wątpliwe, żeby rodzice. Ty prawdopodobnie też nie będziesz się ubierać, ale to nie znaczy, że koniecznie będziesz w piżamie i rozmytych kapciach. Możesz wybrać bardziej swobodny wygląd, ale pamiętaj, że nadal jesteś gościem w czyimś domu i prawdopodobnie będziesz musiał wejść w interakcję z innymi ludźmi, przynajmniej na krótko.

Jeśli chodzi o święta, to zazwyczaj trudno powiedzieć, kto jest większym wyzwaniem: twoja znacząca osoba czy twoi rodzice. Jeśli chcesz zachować rzeczy proste, możesz uniknąć wszystkich problemów, ubierając się na rodzinną Wigilię, która ma tendencję do bycia znacznie bardziej chłodnym wydarzeniem w porównaniu do świątecznego posiłku z rodziną twojego znaczącego drugiego (do którego przejdę w innym poście).

Podczas gdy kody ubioru na Wigilię różnią się znacznie w zależności od rodziny, nadal istnieją pewne ogólne zasady dotyczące właściwego stroju: żadnych dżinsów i żadnych trampek. Bez względu na to, jak swobodni są zazwyczaj Twoi rodzice, prawdopodobnie będą chcieli mieć przynajmniej jeden ładny strój na osobę. Zalecam przyniesienie więcej niż jednego stroju z każdej ważnej kategorii, na wypadek gdyby coś poszło nie tak – na przykład rozlanie czerwonego wina na białą koszulę podczas krojenia indyka. Dla dziewczyn: pomyśl o sukienkach koktajlowych i chudych dżinsach (z butami) lub obcasach. Chłopcy: pomyślcie o button downs lub swetrach z khakis lub ciemnymi spranymi dżinsami – nie zapomnijcie o krawacie (bez krawata? przynajmniej o kamizelce).

Więcej na catchlife.pl

Previous post Asfalt – czym jest i dlaczego warto?
Next post Zalety impregnacji betonu