Jak dbać o skórę podczas ciąży?

Będąc w ciąży, powinnaś dbać o swoją skórę w inny sposób niż wtedy, gdy nie jesteś w ciąży. Skóra w czasie ciąży jest dość wrażliwa i znacznie się zmienia w okresie ciąży. Wiele kobiet doświadcza zwiększonej liczby pryszczy, podrażnień skóry, rozstępów itp.

Podczas ciąży następuje wzrost produkcji hormonów, a co za tym idzie gruczoły łojowe produkują więcej oleju. Może to prowadzić do powstawania trądziku i wyprysków na twarzy i ciele.

Najważniejsze jest, aby oczyszczać twarz naturalnym środkiem myjącym, który zawiera tylko naturalne składniki. Wraz z tym najlepiej używać kosmetyków, które są stworzone dla skóry wrażliwej i są odpowiednie dla kobiet w ciąży (nie należy używać kosmetyków dla osób z tłustą skórą). Dobrze jest też stale nakładać na twarz i ciało krem lub żel, który ma filtr SPF. Jeśli masz rozstępy na brzuchu możesz stosować olejek nasączony aloesem (można go kupić w każdej aptece) lub inny naturalny olejek, który preferujesz. Możesz też zrobić ten olejek sama w domu, jeśli masz jakieś doświadczenie w robieniu kosmetyków.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie momstyle.pl

 

Previous post Naprawa felg aluminiowych – czy i kiedy jest możliwa
Next post Integracja pracowników — jakie atrakcje będą strzałem w dziesiątkę?