Naprawa felg aluminiowych – czy i kiedy jest możliwa

Felgi aluminiowe należą do produktów trwałych, jednak mimo to ulegają sporadycznie awariom i uszkodzeniom. Niekiedy ich samodzielna naprawa jest możliwa, jednak większość kierowców decyduje się na specjalistyczną pomoc serwisantów. Poniżej przybliżamy temat oraz wskazujemy na najczęstsze powody napraw.

Naprawa samodzielna czy profesjonalna? 

Wszystko zależy od rodzaju usterki oraz poziomu uszkodzeń. Warto też wziąć pod uwagę koszt zakupu danej felgi. Drogie obręcze należy regenerować w specjalnych salonach serwisowych. Wbrew pozorom, cena regeneracji może być dość niska, a zagrożenie uszkodzenia felgi (w porównaniu do samodzielnej naprawy) o wiele mniejsze.

Kiedy nie naprawiać felgi?

Odradza się naprawianie felgi, jeśli pęknięcie dotknęło ramienia lub szprychy. Również gdy felga została skrzywiona, a odchylenie jej osi wynosi więcej niż 1 milimetr, nie należy poddawać jej regeneracji. Ponadto wszelkie głębokie i intensywne zarysowania również nie nadaję do naprawy. 

Naprawa felg Poznań

Głównym celem naprawy felgi jest przywrócenie jej wyjściowego stanu. W tym celu korzysta się z takich rozwiązań jak spawanie, toczenie i prostowanie. Prace te wykonuje się w warunkach podwyższonej temperatury, w której aluminium staje się bardziej elastyczne. Ryzyko jego pęknięcia jest jednak duże, dlatego naprawy powinny dokonywać wyłącznie osoby wprawione i doświadczone. 

Polecamy pod tym względem korzystać z oferty naprawy felg w PROST.AUTO. Jej usługi wybierają najbardziej zaangażowani kierowcy, pragnący odnowić wygląd pojazdu poprzez najwyższej klasy regenerację felg.

Previous post Wybierajmy praktyczne prezenty na parapetówkę
Next post Wizyta u kosmetyczki- co warto wiedzieć?