Ciemne ściany w sypialni- czy warto?

Jeśli chodzi o dekorowanie sypialni, rzeczy, które umieszczasz na ścianach są tak samo ważne jak to, co umieszczasz na podłodze. Dlatego powszechnie wiadomo, że jasne kolory i wzory są lepsze dla sypialni niż ciemne. Ale czy ta zasada jest naprawdę ustalona w kamieniu?

 

Okazuje się, że nie. A przynajmniej nie zawsze. Jasne, jasne kolory pomagają rozjaśnić pomieszczenie i utrzymać uczucie otwartości i przestronności. Ale jeśli jesteś osobą, która potrzebuje dodatkowej pomocy w zasypianiu – lub jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie jest dużo światła zewnętrznego – ciemne odcienie mogą faktycznie dać Twojemu pokojowi dodatkowe oświetlenie nastroju, które może ułatwić zasypianie. To samo dotyczy sytuacji, gdy mieszkasz w mieszkaniu i masz cienkie ściany: ciemne kolory mogą pomóc stłumić dźwięki z zewnątrz i sprawić, że Twoja przestrzeń będzie bardziej prywatna.

 

Ale chociaż ciemne odcienie mogą być czasem przydatne, to zdecydowanie nie są odpowiednie dla każdej przestrzeni i każdej osoby. Pierwszym krokiem jest ustalenie, czy nawet lubisz ciemne ściany – jeśli nie jesteś pewien, to pomaluj małą łatkę na jednej ścianie swojej sypialni (szafa działa dobrze dla tego) i poczekaj, aby zobaczyć, jak to wygląda, zanim zdecydujesz się na coś większego.

Podobne artykuły znajdziesz na stronie gardenyard.pl

 

Previous post Szlifierka do ścian- co warto wiedzieć?
Next post Soplówka jeżowata