Jak dbać o zawodowy rozwój?

Jak sprawić, by Twoja kariera szła do przodu? Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest wyznaczenie celu. Może to być cokolwiek, od „chcę się uczyć o finansach” aż do „chcę awansować”. Kiedy już masz cel, nadszedł czas, aby ocenić swój zestaw umiejętności i zobaczyć, jak możesz osiągnąć ten cel. Czego potrzebujesz? Jakie kursy są dostępne? Jakie książki możesz przeczytać? Czy w Twoim miejscu pracy są jacyś mentorzy?

 

Powiedzmy więc, że potrzebujesz kursu z zakresu księgowości. Możesz sprawdzić, co jest dostępne na lokalnym uniwersytecie lub nawet w samej firmie (jeśli mają dział szkoleń). Mogą też istnieć zewnętrzni dostawcy, którzy oferują kursy księgowości we własnym zakresie – w rzeczywistości mogą one być wygodniejsze i tańsze niż kursy na uniwersytecie. Jeśli chcesz wziąć kurs księgowości, upewnij się, że rzeczywiście będziesz z niego korzystać. Zadaj sobie pytanie, jakie są twoje długoterminowe cele i czy ten kurs pomoże ci je osiągnąć.

 

Kiedy już zdecydujesz się na kurs(y), który pomoże Ci rozwijać się zawodowo, uczyń go priorytetem. Kilka miesięcy wstecz przeczytałem świetną książkę o nazwie Eat That Frog . Zasadniczo mówi ona, że jeśli masz kilka zadań na talerzu, nie zajmuj się nimi.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie talkword.pl

 

Previous post Ekogroszek
Next post Nowinki technologiczne- co warto wiedzieć?