Nowinki technologiczne- co warto wiedzieć?

Świat ciągle się zmienia, a nowe innowacje trafiają na rynek każdego dnia. Te innowacje pomagają nam żyć wydajniej, ale przychodzą też z mnóstwem informacji, które być może trzeba będzie przeszukać, aby znaleźć to, co warto wiedzieć. Ten artykuł pomoże Ci poruszać się w tym dziko zmieniającym się świecie, abyś nie przegapił żadnej z ważnych rzeczy.

 

Najważniejszą rzeczą, która wydarzyła się w 2022 roku, było wydanie nowego modelu iPhone’a. Był on wyposażony w składany ekran i miał imponującą żywotność baterii. Wiele osób było podekscytowanych tym nowym telefonem i było wiele oczekiwań prowadzących do jego daty wydania.

FDA zatwierdziła nowy test na raka piersi (BRCA1/2), który można wykonać poprzez badanie krwi, a nie biopsję; mówi się, że jest bardziej dokładny i mniej inwazyjny niż poprzednie testy.

Pierwszy przeszczep głowy został pomyślnie zakończony na małpie; było to postrzegane jako ważny krok w kierunku możliwości wykonywania podobnych operacji na ludziach w przyszłości.

Naukowcy odkryli sposób drukowania w pełni funkcjonalnej ludzkiej skóry; może to być potencjalnie wykorzystane jako skuteczna terapia dla ofiar poparzeń lub osób cierpiących na choroby skóry.

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie bastille.pl

 

Previous post Plusy i minusy bycia freelancerem
Next post Plandeki samochodowe