Wygodne filtry wewnętrzne do akwarium

Filtry wewnętrzne do akwarium to jedno z tych rozwiązań, które są szczególnie chętnie wybierane przez większość osób. Pozwalają na oczyszczanie wody w sposób efektywny i jednocześnie bezproblemowy. Jak działają i jakie mają zalety? Przekonaj się sam.

Filtr przepływowy

Filtr wewnętrzny to zazwyczaj prosty w obsłudze filtr przepływowy, którego działanie polega na zasysaniu pewnej porcji wody i przepuszczaniu jej przez system kolejnych filtrów. Pierwszy z nich to oczywiście filtr mechaniczny, którego zadaniem jest wyłapanie największych zabrudzeń, pojawiających się w wodzie, takich jak resztki pokarmy, odchody czy drobne szczątki roślin i podłoża. Dzięki gęstym sitom zatrzymuje je, przez co nie są obecne w wodzie, ale też nie zatykają kolejnych części filtra.

Druga część to filtracja biologiczna, oparta na przepuszczaniu wody przez specjalnie osadzone na podłożu bakterie nitryfikujące. Oczyszczają one wodę z zanieczyszczeń biologicznych, w szczególności z produktów przemiany materii. Temu rodzajowi filtracji towarzyszy zazwyczaj filtracja chemiczna, która pomaga w rozłożeniu innych związków szkodliwych.

Prostota obsługi

Największa zaleta filtrów wewnętrznych to prostota ich obsługi. Filtry dostępne pod adresem https://www.aquael.pl/produkty/akwarystyka/filtry-wewnetrzne/ wystarczy przykleić do ścianki akwarium i włączyć, aby zaczęły swoją pracę. Łatwe nastawianie ich wydajności oraz możliwość szybkiego oczyszczenia czy wymiany mediów filtrujących sprawiają, że są jeszcze poręczniejsze i mogą sprawdzić się nawet w rękach początkujących użytkowników.

Previous post Po co robić regularny serwis klimatyzacji domowej?
Next post Jak urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym?