Technika Bowena w holistycznym leczeniu różnych dolegliwości

Rozwój nauki i medycyny pozwolił w ostatnich latach wykształcić nowe metody terapii, które opierają się przede wszystkim na naturalnych procesach zachodzących w naszym ciele, a nie na wykorzystaniu samych środków farmakologicznych. Właśnie taka jest też metoda Bowena. Poznaj ją bliżej i dowiedz się, w czym może być pomocna.

Czym jest technika Bowena?

Technika Bowena polega na wykonywaniu specjalnych ruchów oraz oddechów terapeutycznych. Pacjent zazwyczaj leży na plecach lub na brzuchu, może być przykryty kocem. Jego pozycja musi być wygodna. Jest proszony przez terapeutę o wykonywanie spokojnych wdechów i wydechów. Podczas wydechów, w chwili rozluźnienia, terapeuta wykonuje odpowiednie ruchy, które wpływają na poprawę stanu całego ciała.

W jaki sposób metoda Bowena wpływa na ludzkie ciało?

Metoda Bowena wpływa na ludzkie ciało w sposób kompleksowy. Stymuluje naturalne procesy naprawcze organizmu, relaksuje i poprawia jednocześnie stan psychiczny, jak i fizyczny. Jej zadaniem jest osiągnięcie harmonii i równowagi w organizmie – jest więc metodą osteopatyczną.

Wskazania do metody Bowena

Metoda Bowena jest wykorzystywana w różnych sytuacjach i schorzeniach. W pierwszej kolejności służy jednak do walki z uciążliwym bólem, dlatego dedykowana jest osobom, które cierpią m.in. na migreny, wzmożone napięcie mięśniowe powodujące dyskomfort czy też na bóle pozostałe po operacjach i wypadkach. Ze względu na jej dobroczynny wpływ na ludzką psychikę, jest też wskazana dla osób, które borykają się z trudnościami natury emocjonalnej albo stresującym trybem życia.

Previous post Relokacja maszyn budowlanych i rolniczych
Next post Cechy dobrego kompostownika. Jak wybrać ten najbardziej pasujący?