Relokacja maszyn budowlanych i rolniczych

Transport maszyn budowlanych i rolniczych to trudne zadanie, które należy przeprowadzać po dokładnym zaplanowaniu. Kluczowe są normy prawne regulujące przebieg transportu oraz wymagania poszczególnych maszyn, które pragniesz relokować. Poniżej przybliżamy ten temat oraz udzielamy kilku porad. 

Transportu maszyn – najważniejsze wyznaczniki 

Każda usługa transportu maszyn wygląda inaczej. Rozpoczyna się od zaplanowania trasy oraz wyboru urządzeń, które będą transportować Twój sprzęt. Istotne jest przestrzeganie wszelkich przepisów bezpieczeństwa na każdym etapie realizacji usługi. Dlatego firmy transportowe przygotowują osobny plan realizacji dla każdego zamówienia. 

Istotną sprawą jest dokładne określenie masy całkowitej wszystkich urządzeń oraz ich zabezpieczenie. W tym celu korzysta się ze specjalnych mocowań i stabilizatorów. Urządzenia wykorzystywane w transporcie to pojazdy certyfikowane, dedykowane do najbardziej wymagających zadań.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Przed rozpoczęciem usługi dokonuje się pomiarów oraz ustala nacisk na osie poszczególnych maszyn. Tylko w ten sposób transport maszyn może być przeprowadzony w sposób całkowicie bezpieczny. Kluczowy jest też wybór naczep transportowych o odpowiednio dużej powierzchni. Transportowane na nich maszyny nie mogą wystawać na więcej niż 2 metry poza tylną krawędź naczepy i pół metra poza krawędź przednią. 

Transport może też dotyczyć materiałów budowlanych, konstrukcji, szalunków oraz innych grup produktów i urządzeń, których gabaryty lub szczególnie duża masa uniemożliwia transport we własnym zakresie.

Previous post Uszkodzone podszybie Citroen C4? Części dostępne od ręki – franceauto.pl
Next post Technika Bowena w holistycznym leczeniu różnych dolegliwości