Najważniejsze witaminy na zimę- co suplementować?

Prawdopodobnie słyszałeś wszystkie ostrzeżenia dotyczące zimnej pogody i prawdopodobnie już podejmujesz środki ostrożności, aby chronić się przed żywiołami. Ale czy wiesz, że istnieją pewne witaminy, które powinieneś brać, aby chronić się przed zimowym bluesem?

 

W świecie pełnym sprzedawców witamin próbujących wcisnąć ci swoje magiczne pigułki, może być trudno dowiedzieć się, które z nich naprawdę działają. Na szczęście nie potrzebujesz magicznej pigułki, jeśli tylko poświęcisz trochę czasu, aby pomyśleć o tym, czego potrzebuje twoje ciało i gdzie dostaje te rzeczy.

 

Witamina D jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych witamin na zimę. Większość ludzi zdaje sobie sprawę z jej znaczenia dla wzrostu kości i zębów, ale witamina D odgrywa również ważną rolę w zwalczaniu infekcji. Kiedy twoje ciało nie może uzyskać wystarczającej ilości witaminy D i nie zbudowało swojego systemu odpornościowego, jest bardziej podatne na choroby takie jak przeziębienie czy grypa. Witamina E to kolejna ważna witamina dla zimowej pogody. Jest ona znana jako przeciwutleniacz i pomaga oczyścić organizm z wolnych rodników, które w przeciwnym razie mogłyby uszkodzić DNA (a tym samym doprowadzić do raka). Niedobór magnezu został powiązany z chorobą afektywną sezonową, która może sprawić, że poczujesz się smutny i ospały podczas zimowych miesięcy. 

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie slowerful.pl

 

Previous post Wynajem kontenerów na gruz
Next post Baza hotelowa w Warszawie