Magiczna gąbka- co warto wiedzieć?

Magiczna gąbka, inaczej zwana pianką melaminową, to rodzaj gąbki, którą wykorzystujemy do czyszczenia różnych rzeczy. Jest ona nie tylko narzędziem do sprzątania specyficznym dla danego zadania, ale również uniwersalnym. Ten artykuł ma na celu podzielenie się z Tobą kilkoma wskazówkami, jak utrzymać ją w czystości i świeżości przez długi czas.

 

„Magiczna gąbka”, innymi słowy pianka melaminowa, istnieje od dziesięcioleci. Stworzona w latach 50-tych w Związku Radzieckim, była najpierw używana jako wyściółka ochronna dla elementów radiowych i samolotów wojskowych. Później stała się niezbędnym przedmiotem gospodarstwa domowego w Rosji, a jeszcze później rozpowszechniła się na całym świecie.

 

Pianka melaminowa składa się z dwóch części: plastikowej pianki i żywicy melaminowej (poliester). Wygląda jak gąbka, ale ma lepszą wytrzymałość niż ta tradycyjna. Jest znacznie bardziej odporna na wodę i może być używana zarówno do mycia naczyń, jak i wycierania blatów. Najważniejszą cechą tego materiału jest jego zdolność do wchłaniania nawet 7-krotności własnej wagi w cieczy!

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie uporzadkowane.pl

 

Previous post Soplówka jeżowata
Next post Jak wybrać najlepsze meble fryzjerskie?