Jaki sport jest najbardziej niebezpieczny?

Debata na temat tego, który sport jest najbardziej niebezpieczny trwa, ponieważ istnieje wiele różnych sposobów, w jaki można zdefiniować, co oznacza „niebezpieczny”. Jeśli mówimy o ryzyku urazu, to piłka nożna byłaby zdecydowanie najbardziej niebezpieczna; statystycznie ma najwyższy wskaźnik urazów przez szeroki margines, a w przeciwieństwie do innych sportów urazy mają tendencję do bycia bardziej poważnymi w piłce nożnej. Piłkarze są poddawani większym siłom niż inni sportowcy, a ich średnia długość kariery jest najkrótsza.

Jeśli mówimy o czystych wskaźników śmiertelności, to boks byłby wyraźnym zwycięzcą. Ma on zadziwiająco wysoki wskaźnik śmiertelności – World Boxing Council twierdzi, że jeden bokser umiera średnio co trzy dni. W rzeczywistości boks został nazwany „słodką nauką” ze względu na bardzo wysoki wskaźnik śmiertelności.

Jeśli chodzi o samą liczbę ofiar śmiertelnych, wyścigi samochodowe byłyby na drugim miejscu po boksie. Jednak wyścigi samochodowe nie są sportem w taki sposób, jak boks czy piłka nożna – to raczej niezwykle niebezpieczne hobby, z którego można się utrzymać.

Niezależnie od tego, czy mówimy o wskaźniku śmiertelności, czy o wskaźniku urazów, myślę, że każdy zgodzi się, że narciarstwo zajmuje pierwsze miejsce (a może powinniśmy powiedzieć „stok?”) jako najbardziej niebezpieczny sport. Więcej na: bizsport.pl

Previous post Noże japońskie
Next post Księgowość w firmie