Czym różnią się igły do tatuowania od medycznych?

Igły do tatuowania, a igły medyczne

 

Większość artystów tatuatorów wykorzystuje igły do tatuowania, które są przeznaczone do jednorazowego użytku. Igła nie powinna być ponownie użyta przede wszystkim z powodów BHP, jak również istnieje ryzyko jej złamania, co może prowadzić do infekcji.

 

Igły medyczne również przeznaczone są do jednorazowego użytku ze względów sanitarnych oraz możliwości przeniesienia schorzeń na wykorzystanej igle, do organizmu innej osoby. Są one wykonane z hipoalergicznej stali chirurgicznej, co sprawia, że są bardziej wytrzymałe niż igły jednorazowe.

 

Igły medyczne mają zasadniczo mniejszy rozmiar niż igły do tatuowania, ponieważ są używane w chirurgii, gdzie nie ma miejsca na błędy. Są one niebotycznie zaostrzone, aby iniekcja przechodziła bez jakichkolwiek trudności.

 

Tatuatorstwo to przede wszystkim precyzja

 

Igły, jak to igły, mogą być użyte tylko raz. Na pewno jest tak jeśli chodzi o igły do tatuowania, ponieważ skóra jest tak delikatna, że może się rozdrapywać i krwawić, jeśli ciągle będziesz przejeżdżać przez ten sam obszar tępą igłą.

 

Igły do tatuowania mają również tępy czubek, który jest nieco szerszy niż trzon igły, aby zapobiec kontaktowi igły ze skórą podczas zakładania jej na miejsce. Przestrzeń ta jest potrzebna, aby można było odciągnąć skórę przed wbiciem igły w skórę, aby nie doszło do jej rozdarcia lub krwawienia podczas wielokrotnego powtarzania zabiegu na danym obszarze.

Previous post Jak nauczyć się języka włoskiego od podstaw?
Next post Komfort i bezpieczeństwo – jak wybrać najlepsze buty trekkingowe?