Badanie techniczne samochodu – wszystko, co musisz wiedzieć

Każdy właściciel pojazdu jest zobowiązany do przeprowadzania okresowej kontroli stanu technicznego swojego samochodu. Jak często wykonuje się badanie techniczne auta? Co sprawdza się podczas takiego przeglądu? Wyjaśniamy!

 

Czym jest badanie techniczne auta?

 

Badanie techniczne auta, inaczej nazywane przeglądem rejestracyjnym, to obowiązkowa kontrola samochodu przeprowadzana według ustalonego harmonogramu. Pierwsze badanie nowego auta powinno nastąpić po 3 latach od rejestracji, a kolejne po 2 następnych. Każdy pojazd 5-letni (i starszy) trzeba sprawdzać co rok.

 

Badania techniczne samochodów Poznań

 

Na przegląd rejestracyjny należy udać się na stację kontroli pojazdów. Badania techniczne samochodów w Poznaniu przeprowadza firma PROST-AUTO. Stacja wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia szczegółową i skuteczną diagnostykę pojazdów. Zespół mechaników odpowie na każde Twoje pytanie związane z eksploatacją i naprawą samochodu.

 

Co jest sprawdzane podczas badania technicznego?

 

Pierwszym etapem badania technicznego jest identyfikacja pojazdu poprzez potwierdzenie zgodności numeru VIN z dokumentami samochodu. Następnie specjaliści sprawdzają stan techniczny samochodu. Kontrola dotyczy m.in.:

  • układu hamulcowego,
  • nadwozia,
  • oświetlenia,
  • wyposażenia obowiązkowego (np. obecność gaśnicy, trójkąta ostrzegawczego),
  • układu wydechowego,
  • silnika. 

 

Na koniec przeprowadzana jest kontrola wyposażenia dodatkowego, np. instalacji LPG.

 

Właściciel zobowiązany jest do usunięcia wszelkich wykrytych usterek w ciągu 14 dni. Po tym czasie musi przeprowadzić badanie dodatkowe w tym samym punkcie kontroli pojazdów.

Previous post Czym jest masaż dla par i dlaczego warto z niego skorzystać?
Next post Deska tarasowa. Dlaczego warto zdecydować się na taras z drewna?